Patronat honorowy Patronat medialny Partnerzy pokazów Sponsorzy pokazów
A A A
Zaproszenie
24/07/2014
Zaproszenie
Czytaj dalej
Komitet Organizacyjny XI Międzynarodowego Pikniku Lotniczego w Bielsku-Białej wraz z Zarządem Aeroklubu Bielsko-Bialskiego zapraszają na kolejny, jedenasty już, piknik, planowany na dni 30.08-31.08.2014.
Zwiń
Sebastian Kawa na szybowcu Diana II
24/07/2014
Sebastian Kawa na szybowcu Diana II
Czytaj dalej
Podczas pikniku, swoje umiejętności pilotażowe zaprezentuje nasz multimedalista Sebastian Kawa na szybowcu Diana II
Zwiń
Jurgis Kairys - z nowym programem akrobatycznym w duecie z Arturem Kielakiem
15/08/2013
Jurgis Kairys - z nowym programem akrobatycznym w duecie z Arturem Kielakiem
Czytaj dalej
Jurgis Kairys na dobre zagościł na naszych Piknikach i jest już niejako żelaznym punktem programu. Jego zapierające dech w piersiach pokazy akrobacji ekstremalnej są od lat wyczekiwane przez widzów.

http://www.jkairys.com/
Zwiń
Pokazy akrobacji ekstremalnej
01/07/2013
Artur Kielak wśród gwiazd tegorocznego Pikniku
Czytaj dalej
Artur Kielak, 34 letni mieszkaniec Krakowa. Za sterami samolotów od 1995 roku spędził 6700 godzin. Swoją karierę lotniczą rozpoczął od latania na szybowcach i skoków spadochronowych. Zawodowo związany z liniami lotniczymi Ryanair, gdzie pełni funkcję kapitana Boeinga 737-800. Wcześniej kapitan Boeinga 737-300 i 400 w liniach Centralwings oraz pilot korporacyjny i demonstracyjny w Cessna Aircraft Company. Pracował ponadto jako instruktor samolotowy i pilot samolotu An-2 w operacjach zrzutu skoczków spadochronowych. Dodatkowo zajmował się przebazowaniami jednosilnikowych samolotów nad dużymi zbiornikami wodnymi, w tym m.in. nad Oceanem Atlantyckim, Morzem Bałtyckim oraz Śródziemnym. Oprócz Irlandzkiej licencji liniowej, Artur posiada ponadto: amerykańską licencję zawodową: samolotową i śmigłowcową z uprawnieniami do lotów według przyrządów i na samoloty wielosilnikowe. Latał na ponad 30 typach samolotów i śmigłowców tłokowych, turbośmigłowych i odrzutowych. Artur jest również instruktorem samolotowym. Od wielu lat jest członkiem kadry narodowej w akrobacji samolotowej, pilotem pokazowym, Mistrzem Polski w akrobacji samolotowej oraz od wielu lat najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w akrobacji samolotowej na mistrzostwach Europy i Świata. Jest również pilotem demonstracyjnym i przedstawicielem XtremeAir w Polsce, firmy produkującej najnowocześniejszy samolot akrobacyjny na świecie: XA-41 i 42, na którym dzisiaj wykonuje pilotaż. Artur jest ponadto pomysłodawcą zespołu akrobacyjnego "Polskie Legendy Lotnictwa", która promuje pomysł odbudowy przez Fundację Legendy Lotnictwa, polskiego myśliwca z II Wojny Światowej – PZL P11C, który można podziwiać w budynku Muzeum Lotnictwa. Posiada tytuł magistra Wydziału Lotnictwa na Akademii Obrony Narodowej w dziedzinie lotniczych systemów nawigacyjnych, a jego celem oprócz mistrzowskiego opanowania akrobacji, jest zostanie pilotem doświadczalnym i pilotowanie historycznych samolotów wojskowych. Ponadto pasjonuje się żeglarstwem, historią II Wojny Światowej oraz sztukami walki. Jest wielkim fanem zespołu Metallica i muzyki rockowej i metalowej.

www.arturkielak.com
Zwiń
Uwe Zimmermann
15/08/2013
Podniebny Rockendrolowiec
Czytaj dalej
Mistrz wyścigów motorowych Niemiec, pilot akrobacyjny, biznesmen. Z lotnictwem związany od dziecka, zaczynał od lotów szybowcami, później uzyskał licencję pilota samolotowego. Rozwinął skrzydła u boku trenera czeskiej kadry narodowej w akrobacji. Brał udział w wielu zawodach akrobacyjnych, ale to nie wystarczyło i rozpoczął przygodę z pokazami akrobacyjnymi. Obecnie lata na Extrze, wcześniej latał na Zlinach, Giles 202.
Zwiń
Loty pasażerskie i skoki spadochronowe w tandemie
25/08/2013
Loty pasażerskie i skoki spadochronowe w tandemie
Czytaj dalej

Jak co roku oferujemy naszym gościom możliwość odbycia lotu widokowego nad Bielskiem i Beskidami, a także, dla najodważniejszych, skok spadochronowy w tandemie. Ceny tych atrakcji kształtują się następująco:


Loty pasażerskie będą się odbywały samolotami AN-2 i Wilgą

Skok spadochronowy w tandemie: 700,00 zł

Zapisy: kyrtek@op.pl

Zwiń
Pipistrel Virus SW
25/08/2013
Pipistrel Virus SW
Czytaj dalej

Podczas tegorocznego pikniku będzie możliwość zobaczenia w locie i na wystawie statycznej samolotu ultralekkiego Pipistrel Virus SW, który jest obecnie najszybszym, produkowanym samolotem ultralekkim na świecie. Prędkość przelotowa ponad 270km/h i zasięg 1500km sprawiają, że podróżowanie po kraju i Europie stało się dużo prostsze i szybsze. Warto wspomnieć, że Virus SW dwukrotnie brał udział w wyprawach dookoła świata, obleciał Biegun Północny oraz zdobył dwie nagrody w konkursach organizowanych przez NASA.

Zapraszamy do zapoznania się z tym niezwykłym samolotem ultralekkim podczas Pikniku!

Zwiń
Allstar PZL Glider na bielskim pikniku
25/08/2013
Allstar PZL Glider na bielskim pikniku
Czytaj dalej

Jak co roku, nie zabraknie na pikniku pokazów na ziemi i w locie produkowanych w Bielsku szybowców.

Allstar PZL Glider ( www.szd.com.pl ), pod słynnym, dobrze znanym lotnikom logo "SZD", wprowadza właśnie na rynek swój najnowszy produkt - dwumiejscowego, pełnoakrobacyjnego SZD-54-2 Perkoza. Tym razem zobaczymy go w najnowszej 20 metrowej wersji. O tym, jak lata ten szybowiec i co nim można zrobić, przekonamy się w trakcie pokazów.

Zwiń
Rugby Club Bielsko-Biała
24/07/2014
Rugby Club Bielsko-Biała na Pikniku Lotniczym!
Czytaj dalej
Podczas tegorocznego pikniku, instruktorzy Rugby Club Bielsko-Biała przeprowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży z bezkontaktowej odmiany Rugby. Poprzez gry i zabawy, uczestnicy będą mogli poznać podstawy tej dyscypliny i miło spędzić czas. Wykwalifikowani instruktorzy zadbają o bezpieczeństwo Państwa dzieci i ich dobrą zabawę. Zapraszamy do strefy „RUGBY TAG”, która znajdzie się pomiędzy wesołym miasteczkiem a punktami gastronomicznymi.
Zwiń
Hotel SPA Jawor ****
20/08/2013
Hotel SPA Jawor **** - Promocja dla gości Pikniku
Czytaj dalej

Hotel SPA Jawor oferuje promocyjny rabat 20% dla gości Pikniku. Przy rezerwacji wystarczy powołać się na "Piknik".

Zwiń
Zespół muzyczny - sobota 30.08.2014
24/07/2014
Gwiazdą wieczoru sobotniego..
Czytaj dalej
..będzie wokalista grupy Dżem Jacek Dewódzki wraz z zespołem Revolucja
Zwiń
Wystawa zdjęć lotniczych
24/07/2014
W przeddzień otwarcia Pikniku Lotniczego...
Czytaj dalej
..Klub Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Bielsko-Bialskim oragnizuje wystawę zdjęć lotniczych. Otwarcie wystawy nastąpi 29.08.2014 o godzinie 16, w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej przy ul. 1-go Maja 12.
Zwiń
ZUS na XI Międzynarodowym Pikniku Lotniczym
24/07/2014
ZUS na XI Międzynarodowym Pikniku Lotniczym Euroregionu Beskidy w Bielsku-Białej
Czytaj dalej
Edukacja w zakresie ubezpieczeń społecznych oraz promocja portalu Platformy Usług Elektronicznych (pue.zus.pl) - kompleksowego rozwiązania w dziedzinie e-administracji, to idea przyświecająca obecności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na Pikniku Lotniczym w Bielsku-Białej. W trakcie pikniku, w dniu 30 sierpnia 2014r.w godz. od 10:00 do 18:00, na lotnisku w Bielsku-Białej zostanie uruchomione stoisko ZUS. W atmosferze rekreacyjno-rodzinnej imprezy w cieniu skrzydeł i dźwiękach muzyki doskonałych artystów, ZUS udostępni uczestnikom imprezy PUE-Roomy, czyli mobilne stanowiska, umożliwiające założenie profili na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dzięki portalowi PUE-ZUS możemy mieć dostęp do naszych danych zapisanych na kontach w ZUS, możliwość przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków. Zatem, większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi można załatwić w domu przez internet. Podczas obecności na Pikniku Lotniczym wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty , aby zarejestrować swój profil na portalu PUE i korzystać z jego funkcjonalności. Do dyspozycji uczestników będą także eksperci ZUS, udzielający odpowiedzi na pytania dotyczące ubezpieczeń społecznych oraz świadczeń przysługujących z tego tytułu. Dla dzieci będzie przygotowany kącik zabaw, dzięki któremu dorośli mogą założyć konta bądź też uzyskać fachowych porad. Serdecznie zapraszamy. Helena Stokłosa rzecznik prasowy Oddziału/ZUS w Bielsku-Białej
Zwiń