Patronat honorowy Patronat medialny Partnerzy pokazów Sponsorzy pokazów
A A A
Zaproszenie
24/07/2014
Zaproszenie
Czytaj dalej
Komitet Organizacyjny XI Międzynarodowego Pikniku Lotniczego w Bielsku-Białej wraz z Zarządem Aeroklubu Bielsko-Bialskiego zapraszają na kolejny, jedenasty już, piknik, planowany na dni 30.08-31.08.2014.
Zwiń
Wystawa zdjęć lotniczych
24/07/2014
W przeddzień otwarcia Pikniku Lotniczego, Klub Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Bielsko-Bialskim oragnizuje wystawę zdjęć lotniczych.
Czytaj dalej
Otwarcie wystawy nastąpi 29.08.2014 o godzinie 16, w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej przy ul. 1-go Maja 12.
Zwiń
Jurgis Kairys
15/08/2013
Jurgis Kairys
Czytaj dalej
Jurgis Kairys na dobre zagościł na naszych Piknikach i jest już niejako żelaznym punktem programu. Jego zapierające dech w piersiach pokazy akrobacji ekstremalnej są od lat wyczekiwane przez widzów.

http://www.jkairys.com/
Zwiń
Pokazy akrobacji ekstremalnej
01/07/2013
Artur Kielak wśród gwiazd tegorocznego Pikniku
Czytaj dalej
Artur Kielak, 34 letni mieszkaniec Krakowa. Za sterami samolotów od 1995 roku spędził 6700 godzin. Swoją karierę lotniczą rozpoczął od latania na szybowcach i skoków spadochronowych. Zawodowo związany z liniami lotniczymi Ryanair, gdzie pełni funkcję kapitana Boeinga 737-800. Wcześniej kapitan Boeinga 737-300 i 400 w liniach Centralwings oraz pilot korporacyjny i demonstracyjny w Cessna Aircraft Company. Pracował ponadto jako instruktor samolotowy i pilot samolotu An-2 w operacjach zrzutu skoczków spadochronowych. Dodatkowo zajmował się przebazowaniami jednosilnikowych samolotów nad dużymi zbiornikami wodnymi, w tym m.in. nad Oceanem Atlantyckim, Morzem Bałtyckim oraz Śródziemnym. Oprócz Irlandzkiej licencji liniowej, Artur posiada ponadto: amerykańską licencję zawodową: samolotową i śmigłowcową z uprawnieniami do lotów według przyrządów i na samoloty wielosilnikowe. Latał na ponad 30 typach samolotów i śmigłowców tłokowych, turbośmigłowych i odrzutowych. Artur jest również instruktorem samolotowym. Od wielu lat jest członkiem kadry narodowej w akrobacji samolotowej, pilotem pokazowym, Mistrzem Polski w akrobacji samolotowej oraz od wielu lat najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w akrobacji samolotowej na mistrzostwach Europy i Świata. Jest również pilotem demonstracyjnym i przedstawicielem XtremeAir w Polsce, firmy produkującej najnowocześniejszy samolot akrobacyjny na świecie: XA-41 i 42, na którym dzisiaj wykonuje pilotaż. Artur jest ponadto pomysłodawcą zespołu akrobacyjnego "Polskie Legendy Lotnictwa", która promuje pomysł odbudowy przez Fundację Legendy Lotnictwa, polskiego myśliwca z II Wojny Światowej – PZL P11C, który można podziwiać w budynku Muzeum Lotnictwa. Posiada tytuł magistra Wydziału Lotnictwa na Akademii Obrony Narodowej w dziedzinie lotniczych systemów nawigacyjnych, a jego celem oprócz mistrzowskiego opanowania akrobacji, jest zostanie pilotem doświadczalnym i pilotowanie historycznych samolotów wojskowych. Ponadto pasjonuje się żeglarstwem, historią II Wojny Światowej oraz sztukami walki. Jest wielkim fanem zespołu Metallica i muzyki rockowej i metalowej.

www.arturkielak.com
Zwiń
Uwe Zimmermann
15/08/2013
Podniebny Rockendrolowiec
Czytaj dalej
Mistrz wyścigów motorowych Niemiec, pilot akrobacyjny, biznesmen. Z lotnictwem związany od dziecka, zaczynał od lotów szybowcami, później uzyskał licencję pilota samolotowego. Rozwinął skrzydła u boku trenera czeskiej kadry narodowej w akrobacji. Brał udział w wielu zawodach akrobacyjnych, ale to nie wystarczyło i rozpoczął przygodę z pokazami akrobacyjnymi. Obecnie lata na Extrze, wcześniej latał na Zlinach, Giles 202.
Zwiń
Loty pasażerskie i skoki spadochronowe w tandemie
25/08/2013
Loty pasażerskie i skoki spadochronowe w tandemie
Czytaj dalej

Jak co roku oferujemy naszym gościom możliwość odbycia lotu widokowego nad Bielskiem i Beskidami, a także, dla najodważniejszych, skok spadochronowy w tandemie. Ceny tych atrakcji kształtują się następująco:


Bilet na lot pasażerski samolotem AN-2 i Wilgą: 80,00 zł

Skok spadochronowy w tandemie: 700,00 zł

Zwiń
Pipistrel Virus SW
25/08/2013
Pipistrel Virus SW
Czytaj dalej

Podczas tegorocznego pikniku będzie możliwość zobaczenia w locie i na wystawie statycznej samolotu ultralekkiego Pipistrel Virus SW, który jest obecnie najszybszym, produkowanym samolotem ultralekkim na świecie. Prędkość przelotowa ponad 270km/h i zasięg 1500km sprawiają, że podróżowanie po kraju i Europie stało się dużo prostsze i szybsze. Warto wspomnieć, że Virus SW dwukrotnie brał udział w wyprawach dookoła świata, obleciał Biegun Północny oraz zdobył dwie nagrody w konkursach organizowanych przez NASA.

Zapraszamy do zapoznania się z tym niezwykłym samolotem ultralekkim podczas Pikniku!

Zwiń
Allstar PZL Glider na bielskim pikniku
25/08/2013
Allstar PZL Glider na bielskim pikniku
Czytaj dalej

Jak co roku, nie zabraknie na pikniku pokazów na ziemi i w locie produkowanych w Bielsku szybowców.

Allstar PZL Glider ( www.szd.com.pl ), pod słynnym, dobrze znanym lotnikom logo "SZD", wprowadza właśnie na rynek swój najnowszy produkt - dwumiejscowego, pełnoakrobacyjnego SZD-54-2 Perkoza. Tym razem zobaczymy go w najnowszej 20 metrowej wersji. O tym, jak lata ten szybowiec i co nim można zrobić, przekonamy się w trakcie pokazów.

Zwiń
Hotel SPA Jawor ****
20/08/2013
Hotel SPA Jawor **** - Promocja dla gości Pikniku
Czytaj dalej

Hotel SPA Jawor oferuje promocyjny rabat 20% dla gości Pikniku. Przy rezerwacji wystarczy powołać się na "Piknik".

Zwiń